Köpek Mama ve Su Kabı

Toplam 190 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
190

Köpek Mama & Su Kapları

Yeni bir evcil hayvanınız varsa, muhtemelen satın almak isteyeceğiniz ilk şeylerden biri, yemeğini yerken ve su içerkenkullanmaları için bir mama ve su kabıdır. Bununla birlikte, herhangi bir yeni ebeveynin olacağı gibi, muhtemelen köpek mama ve su kaplarında farklı malzemeleri ve hangisinin evcil hayvanınız için en iyisi olduğunu merak ediyorsunuz.

Bir karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı güvenlik endişeleri de vardır. Köpeğinizin elbette yiyeceğe ve onu yemek için bir kaba ihtiyaçları olacak.

Ancak, seçilecek en mama ve su kabı hangisidir ve köpeğinizin neyden yediği ve içtiği gerçekten önemli midir? Farklı şekil, boyut ve malzemeler arasından seçim yapabileceğiniz o kadar çok farklı köpek mama ve su kabı var ki, doğru olanı bulmak biraz zor olabilir.

Köpek Mama ve Su Kabı Çeşitleri

Plastik: Bir köpek mama ve su kabı yapımında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir. Ucuzdur, son derece dayanıklıdır ve mutfağınızın dekorasyonuna uyumlu hale getirmek için genellikle herhangi bir şekilde veya renkte alabilirsiniz. Ancak, aynı zamanda olumsuz yönleri de vardır. Biyolojik olarak parçalanamaz ve genellikle zamanla çatlar ve kullanılamaz hale gelir.

Ayrıca, özellikle mama ve su kaplarını bulaşık makinesine yerleştirerek temizlerseniz, zararlı BPA kimyasallarını yiyeceklere veya suya bulaştırabilir. Plastiğin çizilmesi de kolaydır ve küçük çizikler bile büyük bakteri kolonilerinin büyümesine izin verebilir, bu da mamasına girebilir ve evcil hayvanınız için sağlık sorunlarına neden olabilir.

Plastik ayrıca suyun tadını değiştirme eğilimindedir. Farklı plastik türleri vardır ve modern olanlar BPA içermez ve bazıları çizilmeye karşı yeterince sert olacaktır, bu da geçici kullanım için iyi olabilir.

Artıları:

 • Ucuz

 • Birçok farklı stil

 • Bulması kolay

Eksileri:

• Çevre için kötü

• Bakteri büyümesine izin ver

• Suyun tadını değiştir

Melamin: Plastiğe çok benzer, ancak son derece sert ve dayanıklıdır. Mutfak eşyaları ve tezgahlar dahil olmak üzere tabak ve diğer mutfak gereçlerini yapmak için kullanılan bir malzeme olarak öne çıkar. Çoğu uzman, bulaşık makinesine koymadığınız veya melaminin bir kısmının yiyeceklere bulaşmasına neden olabilecek yüksek sıcaklıklara maruz bırakmadığınız sürece güvenli olduğunu söyler.

Sert yüzey son derece dayanıklıdır, küflenmeye karşı dayanıklıdır ve bakterilerin büyümesine izin vermez, bu nedenle elle yıkadığınız sürece bir köpek mama ve su kabı için harika bir seçimdir. Ayrıca birçok şekil ve renkte mevcuttur. Plastikten biraz daha pahalıdır ve yine de çevreye zararlıdır, ancak tek bir melamin su ve mama kabı evcil hayvanınızın ömrü boyunca dayanabilir.

Artıları:

• Dayanıklı

• Birçok stil

• Küf ve bakterilere karşı dayanıklı

Eksileri:

• Çevre için kötü

• Masraflı

Seramik:

Köpek mama ve su kapları için kullanılan bir başka malzemedir. Fırında son derece sertleşen pişmiş bir kildir. Taş eşya, çanak çömlek ve porselen de seramik kategorisindedir. Sert yüzey çizilmelere karşı dayanıklıdır, bu nedenle bakterilerin büyümesine izin vermez ve temizlenmesi kolaydır ve bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Seramik, gıdaya herhangi bir kimyasal bulaştırmaz ve çeşitli renklerde, genellikle karmaşık tasarımlarda bulunur. Seramikler genellikle oldukça ağır olduğundan, ağırlıkları onları yemek yerken mama kabını itmeyi seven köpekler için mükemmel kılar.

Seramiğin dezavantajı, oldukça kırılgan olmasıdır ve tek bir darbe bile kabı kolayca küçük parçalara ayırabilir. Tekrarlanan yıkamalar boyayı kolayca aşındırarak görünümü bozabilir.

Artıları

 • Ağır

 • Dayanıklı

 • Çekici

Eksileri

 • Kırılgan

Metal:

Bu kategoride olan birkaç metal köpek mama ve su kabı türü vardır, ancak paslanmaz çelik ve alüminyum en popüler olanlarıdır. Her ikisi de bir köpek mama ve su kabı için mükemmel seçimlerdir. Dayanıklıdırlar ve paslanmazlar. Metal köpek mama ve su kapları, plastik gibi güneş ışığından veya seramik üzerindeki boyadan etkilenmediği için dış ortamlar için mükemmeldir.

Bu tür bir kabı bulmak neredeyse plastik kadar kolaydır ve genellikle çok daha pahalı değildir.

Metalin dezavantajı, bazı metal mama ve su kaplarının paslanmaya dayanıklı olmayan krom kaplı bir metal kullanmasıdır. Paslanmaz çeliğin görünümünden hoşlanmıyorsanız, boya genellikle kolayca ufalanacağından çok fazla değişiklik olmaz.

Artıları

 • Dayanıklı

 • Temizlemesi kolay

 •  Küf ve bakterilere karşı dayanıklı

Eksileri

 • Alt metaller

 • Çok fazla varyasyon yok

Cam:

Bazı köpek mama ve su kapları cam olabilir ve bunların temizlenmesi kolaydır, bulaşık makinesinde yıkanabilir ve yiyeceklere kimyasal madde bulaştırmazlar. Cam kolay çizilmez, bu nedenle bakteri üremez ve dikkatli kullanırsanız dayanıklıdır ve evcil hayvanınızın ömrü boyunca dayanabilir.

Farklı renk ve şekillerde cam mama ve su kapları da bulabilirsiniz. Cam mama ve su kabının dezavantajı, seramik gibi aşırı derecede kırılgan olmasıdır. Yanlışlıkla düşürürseniz kolayca parçalanabilir ve temizlenmesi zor küçük cam kırıkları oluşturabilir.

Artıları

• Dayanıklı

• Temizlemesi kolay

• Küf ve bakterilere karşı dayanıklı

Eksileri

• Kırılgan

Köpek Mama ve Su Kabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir köpek mama kabı seçerken paslanmaz çelik seçmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Paslanmaz çeliğin temizlenmesi kolaydır ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Evcil hayvanınızın ömrünü uzatacak kadar dayanıklıdır ve iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur.

Metal kapları kolayca ve uygun fiyata bulabilirsiniz. Diğer stiller de harika ve onları kırmamak için sadece biraz daha özen gösterilmesi gerekecek. Kaçınmanızı tavsiye edeceğimiz tek tür plastik mama ve su kaplarıdır. Plastik, kimyasalları sızdırabilir ve ayrıca bakterilerin büyümesine izin vererek evcil hayvanınızın hastalanmasına neden olabilir.

1. Büyük köpekler veya uzun özelliklere sahip köpekler için derin bir mama ve su kabı seçin.

2. Küçük bir köpek, köpek yavrusu veya kalın burunlu bir cins için sığ bir mama ve su kabı deneyin.

3. Dağınıklıkları önlemek için kauçuk tabanlı bir kap satın alın.

• Hangi Boyutta Köpek Mama ve Su Kabı Seçilmelidir*

Köpek mama ve su kabı tasarımlarının büyük çoğunluğunun farklı boyutlarda olduğunu göreceksiniz, böylece köpeğiniz için doğru olanı seçebilirsiniz. Besleyecek iki köpeğiniz varsa veya hem mama hem de su için bir besleme alanı istiyorsanız, küçük veya büyük çift kapları tercih edebilirsiniz.

• Köpek Mama ve Su Kabı Hangi Malzemeden Yapılmalıdır?

İnsanlar için yemek tabakları seramik malzemelerden yapılma eğiliminde olsa da konu köpeğinizin mama ve su kabına geldiğinde birçok seçenek vardır ve her birinin artıları ve eksileri vardır. Paslanmaz çelik kaseler uzun ömürlüdür, hijyeniktir ve temizlenmesi kolaydır. Ancak köpeğinizi dışarıda beslerseniz çok ısınabilir veya çok soğuyabilir. Seramik bir mama ve su kabı başka bir iyi seçenek olabilir. Bunlar ağır olma eğilimindedir, bu nedenle bir köpeğin itmesi daha zordur.

Toksik olmayan bir plastik türü olan melamin, dayanıklı olması, temizlenmesi kolay olması ve alınıp düşürüldüğünde kırılmaması nedeniyle giderek daha popüler bir seçenek haline gelmektedir. İç kısmı paslanmaz çelik olan bir melamin mama ve su kabı da tercih edebilirsiniz.

Köpek Mama ve Su Kabı Ne Sıklıkla Temizlenmeli?

Köpeğinizin mama ve su kaplarını en son ne zaman yıkadınız? Dün? Geçen hafta? Geçen ay? Peki ya ne zaman aldınız? En sevecen, gayretli evcil hayvan sahipleri bile, tıpkı biz insanların yediğimiz bulaşıklar gibi, köpeklerin mama ve su kaplarını düzenli olarak temizlenmesi gerektiğini unutuyor veya bilmiyorlar.

Kirli köpek bulaşıkları kötü görünmekten ve kötü koku yaymaktan fazlasını yapar. Sizin ve köpeğinizin sağlığı için tehlikeli olabilirler! Hem su hem de mama kapları bakteri ve mikropların üreme alanı olabilir. Bir çalışmada, Ulusal Sanitasyon Vakfı, köpek mama ve su kaplarını evdeki en çok mikrop bulaşmış dördüncü nesne olarak sıraladı (mutfak süngerleri, lavabolar ve diş fırçası tutucularından sonra).

Bir köpeğin tükürüğü, Salmonella, Staphylococcus ve E. coli gibi bakterileri üremek için ıslak veya kuru küçük artık yiyeceklerle karışabilir. Bu mikroplar, uygun temizlik ve dezenfeksiyon olmadan hızla büyür. Köpek mama ve su kaplarına dokunmak veya köpeğinizden bir öpücük almak, bakterileri ev üyelerine kolayca yayabilir.

Yosun ve küf, düzenli olarak yıkanmazlarsa, köpeğinizin kaselerinin içinde veya altında da gizlenebilir. Ve bu bir güvenlik sorunu olmasa da kimse kokmuş bir mama kabının kokusunu sevmez! Başka bir deyişle, köpeğinizin mama ve su kaplarını suyla çalkalamak yeterli değildir. Hem temizlemek hem de dezenfekte etmek önemlidir.

Temizleme, dezenfekte etme ve sterilize etme arasındaki farkı hızlıca çözelim:

• Temizlik, sabun ve su kullanarak mikropları ve kiri yok eder, ancak mikropları öldürmez.

• Dezenfeksiyon, kimyasalları kullanarak mikropları öldürür, ancak yüzeyleri tam anlamıyla temizlemez.

• Sterilize etme, temizleme veya dezenfekte etme yoluyla mikrop sayısını kabul edilebilir bir düzeye düşürür.

Sıkça sorulan sorular

Metal mama kapları güvenli midir?

Evet paslanmaz metal mama kapları evcil hayvan sahipleri tarafından en çok tercih edilen mama kaplarından biridir.

Köpeğimin mama kabı ne kadar yüksek olmalı?

Köpeğinizin mama kabı yüksekliği cinsine ve boyutuna göre değişkenlik göstermektedir.

Yavaş beslenme köpek mama kapları kullanılabilir mi?

Köpeğiniz de hızlı yeme eğilimi ve ya yemek yerken boğulma eğilimi varsa kesinlikle yavaş beslenme mama kabı kullanmalısınız. Bu mama kapları köpeğinizin yemesini yavaşlatmak için barikatlara sahiptir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.