Kuş Yemleri

Toplam 45 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
45

Kuş Yemleri

Kafeslerde yaşayan kanatlı dostlarımızın en temel besin ihtiyacı yemlerdir. Kuşyemleri içerikleri zengin olan ve tüm vitamin, mineral, besinleri içeriğinde barındıran önemli bir beslenme öğesidir.

Kaliteli olarak beslenmeye yardımcı olan sağlıklı yem seçenekleri canlıların yaşam ömürlerini uzatarak tüylerinin parlamasına ve aynı zamanda sağlıklı bir şekilde gelişimlerini tamamlamalarına yardımcı olur.

Petibom.com adresimizde yer alan kuşyemleri sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak tazeliklerini korur. Bu sayede bayatlamadan ve havayla teması kesilerek taze kalması sağlanıyor.

Kuşlarımızın beslenmelerine katkısı olan kuşyemlerini birçok farklı çeşitte ve lezzette sitemizde bulmanız oldukça kolaydır.

Kuş Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Kuşların beslenmelerinde birçok farklı detay olup öncelikle tek tip beslenmelerinden kaçınılmalıdır. Sadece karın doyurulması için besin vermek yerine kafesin içinde yaşamasından dolayı tüm besin ihtiyaçlarını alabiliyor olması önemlidir.

Bu nedenle tercih edilen besinler mutlaka vitamin, mineral ve diğer tüm vücut ihtiyaçlarını karşılar nitelikte olmalıdır. Taze olan ve steril ortamlarda üretilen yemlerin kuşların sağlıkların olumlu etkileri görülmektedir.

Bu nedenle zengin içerikli, taze kuş yemlerinin doğru bir şekilde tercih edilerek beslenme rutinlerinde yer alması gereklidir.

Kuş Yemi Çeşitleri

Her kuşun türü ve ihtiyaçları için farklı çeşitlerde kuşyemleri bulunur. Kızıştırıcı, konuşturucu, hazmı kolay, sebzeli ve meyveli şeklinde birçok farklı lezzet ve özellikte kuşyemleri piyasada yer alır.

Petibom.com adresimizde her kuş türü için farklı özellikte kuşyemine ulaşmak mümkündür. Yorumları okuyarak ve bilgi edinerek doğru yem seçimi yapılabilir.

Sağlıklı olarak tercih edilen kuşyemleri gelişimlerine ve fiziksel aktivitelerine maksimum fayda sağlayacaktır.

Kanaryalar için enerji veren, öttürücü, papağanlar için geliştirilmiş içerik, muhabbet kuşları için şeker ilaveli ya da ilavesiz karışık tahıllı gibi birçok seçenek siz müşterilerimize sunulur.

Sitemizi ziyaret ederek filtreleme seçeneğini kullanıp istediğiniz yem çeşidine saniyelerle ulaşabilirsiniz.

Kuş Yemi Faydaları

Kuşyemleri beslenmenin yanı sıra gelişimlerini olumlu etkileyerek kuşların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik özel içeriklere sahiptir.

Birçok faydası bulunmakla birlikte enerjilerini yükseltmeye ve sosyalleşmesine de katkı sağlarken aynı zamanda tek tip beslenmenin de önüne geçer.

Doğru yem seçimleri yapılması halinde enerjileri yeteri miktarda olup yavruluk dönemlerinden itibaren dengeli ve sağlıklı beslenerek gelişimleri istenilen şekilde devam eder. Doğadaki yaşamlarıyla kafes yaşamları aynı olmadığı için zengin içerikli yemlerle beslenmelerinde fayda vardır.

Lezzet beklentilerine olumlu bir şekilde karşılık veren yem çeşitleri, kondisyon, üreme, konuşma, gelişim, enerji gibi birçok alanda fayda sağlar.

Petibom. Com adresimizde tüm kuş türlerine uygun olan doğru yem seçeneklerini kolay bir şekilde inceleyebilir ve istediğiniz ürünü hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Kuş Yemi Seçimi Nasıl Yapılır?

Kuşyemlerinin tercih edilmesinde öncelikle cinsi ve gelişimleri göz önünde bulundurulmalıdır. Kuş türlerine ve gelişimlerine, ihtiyaçlarına uygun olarak tercih edilen yemler maksimum fayda sağlayarak gelişimlerini olumlu yönde etkileyecektir.

Tam ve dengeli beslenebilmesi için tercih edilecek olan kuşyemleri vitamin, mineral ve diğer tüm besin öğelerini içerisinde barındıran zengin bir içeriğe sahip olmalıdır.

Özellikle yavru oldukları dönemde sindirim sistemleri tam gelişemediğinden mutlaka hazmı kolay kuşyemlerini tercih etmek önem taşır. Tek yönlü beslenilmesi yerine meyve, sebze ve darıların yer aldığı birçok markanın farklı yem çeşidini tercih edebilirsiniz.

Bu sayede vücutlarının ihtiyaçları olan tüm besin öğelerini yemler sayesinde kazandırmış olursunuz. Cinslerinin de yem seçimleri konusunda önemli olmasına dikkat etmek gereklidir. Gagalarındaki farklılıklar yemlerin formlarının değişik olmasını gerektirecektir.

Tüm bu kriterlere dikkat ederek yem seçimi yapıldığında kuşlar için sağlıklı ve dengeli beslenme sağlanmış olur.

Kuş Yemi Fiyatları

Kuşyemleri birçok farklı kuş türüne hitap eden özel içeriklerle donatılmış olarak farklı ambalaj gruplarında bulunur.

Bu ambalaj gruplarının farklı olması, içerikleri ve markaların farklı olması fiyatların değişken olmasında rol oynar.

En kaliteli kuşyemlerini tercih ederek kanatlı dostlarımızın beslenmesine büyük katkı sağlayabilirsiniz. Petibom.com adresimizde kaliteli ve zengin içerikli kuşyemlerini uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.

Hızlı kargo ve uygun ödeme koşullarıyla adresimiz siz müşterilerimize hizmet vermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.