Kedi Fare Oyuncağı

Toplam 28 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
28

Kedi Fare Oyuncağı

Tembel bir kedi kilo almaya daha yatkındır ve kediniz şişmanlamaya başladığında sağlığı bozulmaya başlayacaktır. Kedinizin sağlığına ekstra özen göstermek için onu bol miktarda temiz su, doyurucu ve besleyici mama ile beslemeniz ve her gün biraz egzersiz yapmasını sağlamanız önemlidir.

Kedi fare oyuncağı, kedinize saatlerce eğlenceli oyun süresi sağlar. Kedi fare oyuncağı fare şeklinde tasarlandığı için kedilerin avlanma içgüdülerine hitap edecek ve aynı zamanda kedi dostunuzun doğal savunmasını güçlendirecektir.

•  Kedinizle daha etkileşimli olmanızın bir yolu.

•  Kedilerinizin av içgüdülerine hitap eder.

•  Genellikle pilli ve kolay kullanıma sahip olur.

•  Zayıflaması gereken kilolu kediler için harikadır.

Kedi Fare Oyuncağı ile Oynatmanın Faydaları

1. Egzersize teşvik eder

Kediler hayatlarının yaklaşık %67'sini uyuyarak geçirdiğinden, diyabet, kalp hastalığı ve obezite riskleri zamanla artabilir. Özellikle de kilolu ve obez kediler için… Kedi ebeveynleri, kedilerini fare oyuncaklar veya ucunda fare olan olta oyuncaklarla oynaması için teşvik ederek bu sağlık risklerini en aza indirir ve harika bir egzersiz sağlar!

2. Can sıkıntısını giderir

Kediler doğal olarak meraklıdır ve çevrelerinde macera arayışına girerler. Bu özlemi tatmin edecek herhangi bir uyaran olmadan, depresyon ve uyuşukluk bir kedinin ruh halini ve davranışını bunaltabilir. Kedilerde can sıkıntısıyla mücadele etmenin harika bir yolu, insanların onlarla oynamak için kullandıkları kedi oyuncaklarını değiştirmektir. Özellikle fare oyuncaklardan daha önce denemediyseniz peluş, hareketli ve olta tipi olanları alabilirsiniz.

3. Stres ve kaygıyı giderir

Stres ve kaygı, insanlar için olduğu kadar kediler için de kötüdür! Kediler, yeni bir evcil hayvanla tanışmak veya bir evden diğerine taşınmak gibi çeşitli alışılmadık durumlarda bu duyguları yaşayabilirler. Oyun zamanı, kedileri bu tür rahatsızlıklardan uzaklaştırabilir ve değişen ortamlarında kendilerini daha güvende hissetmelerine yardımcı olabilir.

4. Aranızdaki bağı güçlendirir

Daha önce de belirtildiği gibi, bazı kediler yeni bir kedi arkadaşıyla tanışırken kendilerini huzursuz hissedebilirler. Bazen gerginlik tıslamaya ve hatta tırmalamaya neden olabilir! Bu durumu hafifletmek için, her iki tarafın da oynaması adına kedi oyuncaklarını değiştirmeyi deneyin. Bu, birlikte yaşamadan önce kediler arasında bir bağ oluşturmaya yardımcı olur. Oyuncaklar aracılığıyla birbirlerinin kokusuna alışmaları sayesinde kediler birbirlerine daha çok aşina olacaklardır.

5. Güven oluşturur

Bazı kediler, özellikle yeni sahiplenilen kediler veya kedi yavruları çekingen olabilir. Bu özellik, ne yazık ki, onları ebeveynleri ile sosyalleşmekten alıkoyabilir. Buna karşı koymak için, kedi ebeveynlerinin her gün yaklaşık on beş dakika sessiz bir odada çekingen kedileriyle oynamaları önerilir. Elbette kediler oyuncaklarıyla oynamaya zorlanmamalıdır. Bunun yerine, kedi sonunda gerçek iç merakının parlamasına izin verecektir. Zamanla, oynama içgüdüsü ortaya çıkacak ve kedinin “evet, o fare oyuncağı avlayabilirim!” duygusu ortaya çıkacaktır.

Lütfen dikkat: Kedileriyle oynamadan önce, kedi ebeveynlerinin, kullanılan kedi oyuncaklarının onlar için tamamen güvenli olduğundan emin olmaları çok önemlidir!

Sıkça sorulan sorular

Fare oyuncakları kediler için iyi mi?

Birçok kedinin güçlü bir av içgüdüsü vardır. Kedilerin oyun sırasında doğal içgüdülerini kullanmaları iyi olabilir ve kedi oyuncağı bunu yapmalarına yardımcı olabilir. Kediler için oyuncak fareler ayrıca motive olmak, zihinsel olarak uyarılmak, evcil hayvan ebeveynleriyle meşgul olmak ve biraz egzersiz yapmak için harika bir yol olabilir.

Kedime oynaması için verebileceğim en iyi oyuncak hangisidir?

İçi doldurulmuş kedi oyuncakları, oyuncak fare kedi oyuncakları gibi pek çok farklı türde oyuncak vardır. Ve hiçbir şey oyuncu kedinizin yeni favori oyun arkadaşıyla yuvarlanmasını izlemekten daha sevimli olamaz. Kediniz için en iyi oyuncak türü, genellikle kedinizin tercihlerine ve kişiliğine göre değişir. Bir şeyleri renklendirmek ve oyun zamanlarına çeşitlilik katmak için farklı stillerdeki oyuncaklardan oluşan bir koleksiyona sahip olmak genellikle iyi bir fikirdir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.