Kedi Macunu & Maltı

Toplam 37 ürün listelendi.
Yarın Kapında
Yarın Kapında teslimat saatleri dışındasın.
Sırala
Varsayılan Sıralama
Yeniden Eskiye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Puana Göre
Kategori :
37

Kedi Macunu ve Maltı

Kediler kendilerini doğaları gereği yalama özelliklerine sahiptir. Bu yalama tüylerin ve kendilerinin temizlenmesine yardımcı olur. Kedi bu süreçte tüyleri yutmalarından dolayı bağırsaklarında topaklanmalar yaşayabilir.

Kedi macunu ve maltı bu topaklanmaların önüne geçerek sindirim sisteminde sorunların oluşmasının önüne geçecek olan bir üründür.

Kediler yuttukları tüylerin dışarı atılmasını kusma ile sağlasalar da bazı durumlarda sindirim sistemlerine yapışarak topaklanma yaşanabilir.

Kedi macunları bu anlamda topaklanma yaşanmadan sindirim sisteminden dışarı atılmasına yardımcı olan bir ürün olup sıklıkla kedi sahipleri tarafından tercih edilir.

Her yaştaki kedi için uygun olan bu ürünlerin uygulaması ve tüketilmesi oldukça kolaydır. Kedi maltı ve macunu içeriğinde yer alan biotin sayesinde tüylerinde bir canlılık oluşurken sindirim sistemi sorunları da engellenmiş olur.

Az miktarda kedilerin patisine sürülen ürün düzenli kullanılması halinde hem sağlıklı görünmesine hem de temiz görünmelerine pratik bir çözüm sunar.

Kedi Maltı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi maltları satın alırken mutlaka kedilerin ırkları göz önünde bulundurulmalıdır. Yavru ve yetişkin kedilere verilebileceği gibi içerikleri mutlaka dengeli bir şekilde oluşturulmuş olmalıdır.

Son kullanma tarihlerine bakılarak satın alınması sağlık açısından önemli olacağı gibi içeriklerin iyi okunarak fayda sağlaması da göz önünde bulundurulmalıdır.

Petibom.com sayfamızda tüm popüler markaların malt ve kedi macunu seçeneklerini bulabilir, güvenilir bir şekilde yorumları okuyarak en doğru ürünün tercihini yapabilirsiniz.

Kedi Maltı ve Macunu Günlük Kullanım Miktarı

Kedilerimizin ırkı göz önünde bulundurularak alınan doğru kedi maltı ürünleri mutlaka 2,5 gr olarak verilmelidir. Günlük olarak bu miktar aşılmadan ister direk ister mamalarına karıştırılarak tüketilmesi sağlanabilir.

Uzun tüylü kedilerde ve çok temizlenen patili dostlarımıza bu miktar iki katına çıkarılabilirken yemeklerden önce tüketilmesi ideal olup daha çok fayda sağlayacaktır.

Sıkça sorulan sorular

Kedimin tüylerini dışkı yoluyla dışarı atmasına nasıl yardımcı olabilirim?

Kedinizin tüy yumağını güvenli bir şekilde dışkı yolu ile dışarı atmasına yardımcı olmak için, günde bir kez ve az miktarda kedi maltı kullanabilir veya diğer yüksek lifli seçeneklerle besleyerek diyetlerinde yeterince lif aldıklarından emin olabilirsiniz. Mide yağlayıcı adı verilen bir kedi maltı kullanarak tüylerin sindirim sisteminden geçmesine yardımcı olabilirsiniz. Buna ek olarak, sularını günde bir iki kez tazeleyin. Temiz ve bol su tüketimi tüylerin sistemlerinde hareket etmesini sağlar; tabii bunun için de hareketli olmaları gerekir.

Kedilerde tüy birikmesi için doğal çözüm nedir?

Kedilerde tüy birikmesi için doğal çözüm nedir? Kediniz deki tüy birikimi tedavisine yardımcı olacak bazı doğal çözümler vardır, ancak internette okuduğunuz herhangi bir şeyi denemeden önce mutlaka veterinerinize danışın. Kıl yumaklarının oluşmasını önlemenin en doğal yolu, onları aşırı kıl ve kürkten uzak tutmaya yardımcı olmak için düzenli tarama ve fırçalamadır. Ayrıca, sindirimlerine yardımcı olması için doğal içerikli kedi maltı da kullanabilirsiniz. Tüy yumağı çözümlerimizden bazıları, balkabağı gibi bileşenler veya aspir ve kanola yağları ile tüy yumaklarını doğal olarak ortadan kaldırmaya ve önlemeye yardımcı olan takviyeleri içerir.

Bir tüy yumağı kedime zarar verebilir mi?

Evcil hayvanınızın dışkı yolu ile dışarı atılamayacak kadar fazla tüy birikimi varsa, tüy yumağının üst bağırsak yollarında tıkanmaya neden olma potansiyeli vardır. Bunun gibi bir blok, uygun şekilde tedavi edilmezse kusmaya, iştah kaybına, karın ağrısına ve elektrolit kaybına neden olabilir. Kedinizin tüy yumaklarının önlenmesi ve tedavisi, genel sağlık planının önemli parçasıdır. Kedinizin dışkı yoluyla dışarı atamadığı tüy yumağı olduğundan şüpheleniyorsanız, hemen veterinerinize danışın.

Kedi tüy yumağı ilaçlarını nereden satın alabilirim?

Kedi tüy yumağı bakımlarınızı ve tüy yumağı kedi maltını Petibom’dan temin ederek kedinizin istenmeyen tüy yumaklarını azaltmaya yardımcı olabilir ve evcil hayvanınızın daha rahat etmesini sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.